Masumlar Apartmanı nerede çekiliyor?

TRT’nin yeni dizisi Masumlar Apartmanı kanallar arasında gezinirken dikkatimi çekti. İzlerken büyük keyif aldım. Dizinin sıradışı bir senaryosu var. Temizlik hastası olan Safiye, bu corona günlerinde dizide en çok öne çıkan karakterlerden. Safiye’yi canlandıran Ezgi Mola’nın performansı da mükemmel.

Masumlar apartmanı başladığından beri bu diziyi heyecanla takip ediyoruz. 10 bölümdür hep sorgulayan, kardeşlerini hesaba çeken Safiye’nin artık kendisi hesap vermeye başlıyor. Buna sebep ise geçmişinde yarım kalan, onu bu kadar hassaslaştıran duyguların sahibinin aniden çıkagelmesidir.

Safiye kardeşlerinin evlenmesine şiddetle karşı çıkarken lisedeki arkadaşıyla olan duygularını bi kenara bırakıp yoluna devam mi eder yoksa hayatı onun sayesinde değişir mi?

Masumlar Apartmanı’nın çekildiği apartmanın adresi

Dizi, Beyoğlu Asmalımescit’te Jurnal Sokak’ta çekiliyor. Biraz içerde kalıyor. Yürüyerek gitmeyi tercih ettim. Bu arada Beyoğlu’nun ara sokaklarında birbirinden güzel apartmanlar olduğunu farkettim.

masumlar apartmani taksim
Masumları Apartmanı, Asmalı Mescit.

Masumlar Apartmanı dizisindeki Beyoğlu’nun ara sokaklarında, genelde bu apartman ve civarında çekiliyor.

Jurnal Apartmanı nerede adres? (Google Haritalar)

Aşağıdaki haritada Jurnal Sokağı’nı bulabilirsiniz.

Harita kullanmak istemezseniz de; İstiklal caddesi üzerinde yeni restore edilen Narmanlı Han’a kadar ilerleyin. Hanın içerisinden arka sokağa geçin. Jurnal Sokağı tabelası tam karşınızda. Sokağın başında bir kahve dükkanı var.

Masumlar Apartmanı’ndaki Çay Bahçesi

Dizideki en dikkat çekici yerlerden bir diğeri de, Safiye ile Naci’nin buluştukları çay bahçesiydi. Bu çay bahçesi sahneleri, Beykoz Korusu içerisindeki Dilruba Kır Kahvesi’nde çekildi. Ağaçların altında şehrin içinde ama kalabalıktan uzak muhteşem bir ortam.

dilruba cay bahcesi
Dilruba Çay Bahçesi

Dilruba Kır Kahvesi nerede adres? (Google Haritalar)

Masumlar Apartmanı Sahil

Dizideki sahilde çekilen sahnelerin bir kısmı ise Beşiktaş’ta çekildi. Beşiktaş Anadolu Lisesi’nin sahilinde çekilmiştir. Ayrıca, Neriman ve Ege’nin okul sahneleri de Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde çekildi.

Safiye’nin düğününün yapıldığı ve kar sahnelerinin çekildiği otel

Safiye’nin düğününün yapıldığı son bölümdeki (56. bölüm) kar sahneleri Abant Gölü kenarında çekildi. Taksim International Abant Palace Oteli düğünün yapıldığı otel. Donmuş ve karlar altındaki Abant gölü, arkada orman manzarası muhteşemdi.

Han’ın İşyeri nerede?

Gerek manzarası gerekse iç mekan tasarımlarıyla, dizinin en dikkat çekici yerlerinden biri de Han’ın ofisiydi. İş yerine girdikten sonraki geniş alanda ağaçlar ve çeşitli bitkilerle alışılmış ofis tasarımından farklıydı. Han’ın işyerindeki sahneler Antik Dantel’in Büyükçekmece’deki Showroom’unda çekiliyor.

Lunapark sahnesi

Lunapark sahneleri, Bostancı Lunaparkı’nda çekildi.

Visited 3 times, 1 visit(s) today

2 Comments Masumlar Apartmanı nerede çekiliyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir