Ana SayfaTürkiyeAnkaraAnkara'da Ne Nerede Yenir?

Ankara’da Ne Nerede Yenir?

Ankara en çok ziyaret ettiğim şehirlerden biridir. İlk Ankara dönerini yediğim günden sonra yıllar geçti. Geçen bu süreçte Ankara’da nerede ne yenir için birçok tavsiye aldım. Vakit buldukça da bu yerleri denedim.
Ankara’da Türk ve çeşitli dünya mutfaklarından eşsiz lezzetler sunan birçok mekan bulunmaktadır. Ankara’da ne yenir için hazırladığım listeyi burada paylaşmak istiyorum. Yeni yerler denedikçe ya da tavsiyeler aldıkça listeye eklemeler yapacağım.

Ankara Döneri

Bir döner ne kadar lezzetli olabilir ki diyorsanız, henüz Ankara’da döner yememişsinizdir. Yıllardır Ankara’ya yolum her düştüğünde mutlaka bir döner yemeden dönmüyorum. Bazen yolum Ankara’ya uğramasa da sıfır döner yemek için yolumu değiştirdiğim oluyor. İşte, Ankara’da meşhur Ankara dönerini bulabileceğiniz bazı yerler:

Cici Piknik

Ankara’da en son gittiğim dönerci sanırım en iyisiydi.

Burasını birçok kişiden duymuştum. Nedense gidememiştim. Ankara’da döner yemek için en son gittiğim yer Cici Piknik oldu. Kesinlikle ilk önce gidilmesi gereken bir yermiş.

Döner, ömür ateşinde pişiriliyor. Kızılay civarında iseniz bu lezzeti kaçırmamalısınız. Kömür ateşinde közlenen biberle birlikte ekmek arası döner muhteşemdi.

Ankaragücü Dönercisi

İkinci sıraya Ankara Dönercisi’ni eklemek istiyorum. Necatibey’de Ankara Döneri yapan bir yer. Köftenin yanında piyaz da servis ediliyor.

Kebapçı Canpolat

Aydınlıkevler’de Kebapçı Canpolat kömür ateşinde döner yapan yerlerden. Yıllardır lezzetinden ödün vermeden döner yapıyorlar. Öğleden sonraya döner bitiyor ve kapatıyorlar. Böyle kapatan yerlerden, şimdiye kadar iyi olmayanıyla karşılaşmadım.

Çankaya Lokantası

Çankaya’da Atakule’nin yakınlarında. Esnaf lokantası. İyi bir döner yemek için gidilebilir.

Nazım Usta

Hacı Bayram’da, Ankara’nın en iyi dönerlerinden birini yapıyorlar.

Camuzoğlu Döner

Henüz gidemediğim ama listemde olan bir yer.

Ankara Simiti

Ankara’da simitin tadı farklıdır. Özel bir yere gitmenize gerek yok sokakta herhangi bir simitçiden alıp deneyebilirsiniz.

Balık ve Deniz Ürünleri

Balık, Ankara’da yenir derler. Ankara, denizi olmayıp da iyi balık restoranları olan nadir yerlerden. Öne çıkaniki yer var. İlki Trilye Restoran. Diğeri ise Chef Bro’s.

Pizza ve Makarna

Pizza ve makarna için ise listeme aldığım yer Atakule’de bir İtalyan restoranı olan Liguis Ristorante. Muhteşem Ankara manzarası eşliğinde İtalyan lezzetlerini deneyebilirsiniz.

Benim listemden çıkanlar şimdilik bu kadar. Peki sizin listenizde nereler var?

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -